Merhaba arkadaşlar… Haber sitelerimizde ve sosyal medyada yayımlamak üzere hazırladığım ama düzenlemesi henüz bitmeyen bir yazımı buraya da ekliyorum taslak olarak… 🙂

Sadeceon.com sitesini bir çoğunuz biliyorsunuzdur. 10 liradan başlayan fiyatlarla birçok dijital işi uygun fiyatlara bol alternatifli yaptırabildiğiniz güzel bir site. Örneğin firmanız için 50 liraya sıfırdan profesyonel özgün bir logo tasarlatabiliyorsunuz veya işinize uygun tanıtım videoları yaptırabiliyorsunuz.

İşte bu sadeceon.com da geçen gün başıma gelen ilginç bir olayı anlatayım.

İlanlarım arasında bulunan 3D Mockup işini “tahakalayci” kullanıcı adında bir müşteri (sanırım adı Muaz KALAYCI) sipariş geçti ve logosunu 10 TL karşılığında Mockup yaptırmak için gönderdi. Gönderdiği logosunu Mockup ilanının izin verdiği ölçüde 3D ye çevirerek ve fazladan 1 adet daha ekleyerek hazırlayıp gönderdim.

Daha sonra bu kişi düzenleme isteğinde bulunarak “dünya resminin üzerindeki haber kelimesinin’de 3D olması gerektiğini” söyledi.

Bende “yalnızca zeminsiz alanların 3D ye çevrilebileceğini” söyleyerek düzenleme talebini geri çevirdim. (İlan gönderilen tek ve bütün bir logonun 3d ye çevrilmesi üzerine. Sanırım 10 lira değilde 100 lira ödediğini sanarak ilan şartlarının dışına çıkıp özel 3D modelleme isteğinde bulundu. 🙂 )

Daha sonra tekrar düzenleme istediği göndererek bana sağdan soldan topladığı özel 3D modelleme görselleri gönderdi. Bak “bunların arkasında da resim..vs var ancak 3d” diyerek. 🙂 Bunun üzerine “Benim satisa sundugum bu sekildedir.” diyerek tekrar isteğini geri çevirdim. Çünkü 10 liralık olan bu ilanım yalnızca gönderilen bir yazının veya bütün halinde tek bir logonun satışa sunduğum açılarda 3D ye çevrilmesiyle ilgiliydi.

Kişi tekrar “Bu şekilde tam anlamıyla 3 boyutlu olmadı. Logonun içerisinde 3 boyutlu olmayan kelime var. Siparişi bu şekliyle kabul etmiyoruz.” şeklinde yeniden düzenleme talebi gönderdi.

Bende “Siparis tamamlanmistir ve yeniden yapilmasi mumkun degildir.” şeklinde tekrar geri çevirdim. Bu durum beş on kez daha böylece devam etti 🙂

Bunun gibi 10 lira verip 100 liralık iş isteyen kişiler (orjinal yazıda kişiler yerine farklı kelimeler olacaktır) benim için “Müşteri velinimettir” sözüyle bir araya getirilemeyeceği için sonraki isteklerinde de geri çevirdim sürekli.

Bunun üzerine de 12 kez aşağıdaki yazıyı gönderdi
“haber” kelimesi 3d yapılamamıştır. hukuken hakkımız olan “iade”, “kabul etmeme” hakkımızı kullanıyoruz ve bu siparişi kabul etmiyoruz.

Son iptal isteğini de kabul etmeyince SadeceOn Destek Ekibiyle iletişime geçen Haber Aktüel Yayın Grubundan Taha KALAYCI, Sadeceon.com sitesini tehdit ederek satışın iptal edilmesini istedi. Nasıl tehdit ettiğinin tamamını bir süre sonra ekleyeceğim fakat şu şekilde özetleyeyim tehdidini: “Eğer sipariş iptal edilmez ve 10 lira Haber AKtüel den KALAYCI’ya aktarılmazsa haber sitelerinde Sadeceon.com da alışverişin yolunda gitmediğine dair haberler yazacaklarını ve kötü bir site izlenimi vereceklerini hatta Aktüel Yayın Grubu avukatlarınca hem SadeceOn hem de satıcı hakkında şikayetçi olacaklarını belirten bir tehdit.” 🙂 O komik tehdit mesajının tamamını görselleriyle ekleyeceğim için şu an fırsat bulamadım. Yukarıdakini KALAYCI‘nın tehdit mesajından yorumlayarak aktardım. Bir süre sonra hem buraya hemde yayımlayacağım haber siteleri ve sosyal medya hesaplarımıza ekleyeceğim.


Haber Aktüel Nedir?

Bir haber sitesidir. Web adresleri ise haberaktuel.com dur.

Muaz Kalaycı Kimdir?

Muaz Kalaycı şu anda sahibi olduğu haberaktuel.com’un Genel Yayın Yönetmenliğini sürdürüyor.

Taha Kalaycı Kimdir?

SadeceoOn.com sitesinin bir üyesidir. 🙂

“Bu yazı tamamlanmamış ve halen güncelleniyor lütfen daha sonra tekrar ziyaret ediniz.”

CEVAP VER

Please enter your comment!
Please enter your name here