İngiltere’de 7 yaşındaki Chloe Bridgewater isimli kız çocuğu el yazısıyla Google’a mektup yazarak iş başvurusunda bulundu. Cevap ise şirketin CEO’su Sundar Pichai’dan geldi.

7 yaşındaki Chloe Bridgewater, el yazısıyla teknoloji devi Google’a yazdığı mektubunda tablet ve bilgisayar kullanabildiğini, okumayı, toplamayı, bilgisayar oynamayı bildiğini, ayrıca ailesinin ve öğretmenlerinin kendisini çok başarılı bulduğunu anlattı.

Küçük kıza cevap ise Google’ın CEO’su Sundar Pichai’den geldi.

“Sevgili Chloe, mektubun için çok teşekkür ederim. Bilgisayarları ve robotlar sevmene çok sevindim. Umarım gelecekte de teknolojiyi öğrenmeye devam edersin. Eğer sıkı bir şekilde çalışmaya ve hayallerini takip etmeye devam edersen aklına koyduğun her şeyi gerçekleştirebilirsin. Buna Google’da çalışmak da, olimpiyatlarda yüzmek de dahil. Okulun bittiğinde iş başvurunu heyecanla bekliyor olacağız. 🙂 ”

Pichai’ye teşekkür Chloe’nin babasından geldi. Kızının bir trafik kazası sonrası kendine güveninin kaybettiğini ve bu mektubun onu çok mutlu ettiğini, çalışmaları konusunda şevklendirdiğini söyledi.

CEVAP VER

Please enter your comment!
Please enter your name here